Dobór reklamy internetowej

marketing

Czasem warto zastanowić się jaką formę reklamy finansować, czy bardziej opłacalna dla naszej formy biznesu jest reklama internetowa, czy może tradycyjna oparta na materiałach drukowanych. Od reklamy oczekujemy zwiększenia obrotu a tym samym zwrotu kosztów na nią poniesionych. Kiedy prowadzimy mały sklepik osiedlowy na pewno nie warto inwestować w reklamę wirtualną, nawet reklama tradycyjna poza tabliczką „sklepik” może okazać się zbędna, zapewne idealnie zadziała poczta pantoflowa, która stanowi odłam reklamy, jest skuteczna i bezpłatna ale nie mamy na nią prawie żadnego wpływu.

Inaczej sprawa się miewa, kiedy zaczynamy prowadzić biznes, w którym oferujemy usługi dla firm i osób prywatnych związane z IT. Po pierwsze, nasza praca odbywa się głównie w siedzibie klientów. Często miejscem, gdzie firma jest zarejestrowana to mieszkanie prywatne lub dom i w sumie nie przyjmujemy tam klientów, więc nie ma sensu reklamować naszej siedziby. Tu z pomocą przychodzi strona internetowa, która staje się naszą siedzibą. Tu oferujemy usługi, mamy dostępny cennik i przez nią klienci nawiązują z nami kontakt. Tak jak fizyczna siedziba, jej wirtualny odpowiednik potrzebuje reklamy, by ludzie się o niej dowiedzieli. Pozycjonowanie stron jest usługą, od której powinniśmy zacząć nasza reklamę.

Choć reklama w internecie nie ogranicza się do niej, to jest to najważniejszy punkt. Na czym to polega?, najważniejsze jest to, by nasza witryna pojawiła się w wynikach wyszukiwarek dla konkretnych poszukiwanych fraz. Prowadząc usługi informatyczne może to być „pomoc komputerowa warszawa” . Po tym w jaki sposób utworzyliśmy naszą witrynę, mamy marne szansę, że znajdziemy ją w wyszukiwarce, chyba że ewentualnie podamy bardzo precyzyjne dane firmy. Ale chodzi o to, aby znalazła nas osoba, która szuka tego typu usług a nie konkretnej firmy. Dlatego zwracamy się do firmy lub osoby zajmującej się pozycjonowaniem. Pozycjonowanie to nic innego jak podciągnięcie naszej strony w wynikach wyszukiwania na konkretne fraz na pierwszą stronę z wynikami wyszukiwania.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *