Pozycjonowanie www – od czego zacząć?

marketing

Pozycjonowanie stron to proces długotrwały i  z tym musimy się pogodzić. Dlatego między innymi tak ważne jest dobranie odpowiednich fraz do pozycjonowania. Frazy te muszą powinny być jak najbardziej konkretne. Dobrze, aby określały nie tylko miasto ale nawet dzielnicę. Należy omijać najbardziej popularne, gdyż używanie ich może nie przynosić oczekiwanych rezultatów a zarazem może być droższe w pozycjonowaniu. Trzeba pamiętać, że pozycjonowanie to usługa, za którą płacimy w każdym miesiącu i płacimy za każdą pozycjonowaną frazę.  Łatwo byłoby pozycjonować sto naszym zdaniem dobrych fraz, ale koszt pozycjonowania jednego hasła to średnio sto złotych a pozycjonowanie stu byłoby tak drogie, że nie moglibyśmy liczyć na zwrot takiej inwestycji. Dlatego najlepiej byśmy skupili się na dwóch lub trzech frazach.

Jako przykład będziemy operować usługami informatycznymi. Usługodawca prowadzi firmę w Warszawie, nie ma określonych godzin pracy. Pierwszym hasłem może być „usługi informatyczne”. Ale czy to jest dobre hasło? Raczej nie, ponieważ nie określa miejsca świadczeni usługi. Co z tego, że nasz strona będzie w pierwszej dziesiątce wyników, jeżeli będzie się wyświetlać wszystkim niezależnie od miejsca zamieszkania. Przecież mieszkaniec Gdańska nie jest naszym potencjalnym klientem. Dlatego jeśli chcemy mieć „ usługi informatyczne” to niech to będzie „usługi informatyczne warszawa”  Tu już możemy mówić że fraza jest dość precyzyjna.  Wykorzystajmy nasze zalety, czyli możliwość świadczenia usług dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dodajmy frazę „pomoc komputerowa 24h warszawa”  lub same „komputery 24h warszawa” Ostatnią frazą jaką bym użył to byłaby „serwis komputerowy warszawa”. Te trzy frazy są moim zdaniem idealnie dostosowane to naszych potrzeb.

Nie ma potrzeby pozycjonowania swojej witryny pod kątem nazwy firmy. To wyszukiwarka załatwi sama.  Warto byśmy pomogli wyszukiwarce i zadbali o kilka spraw. Po pierwsze niech na stronie będzie dział nowości, gdzie np. codziennie będziemy umieszczać informacje odnośnie wydarzeń w świecie IT. Wyszukiwarka będzie miała nowe słowa, za pomocą których będzie wyświetlać naszą stronę. Możemy zapisywać się na fora, gdzie w sygnaturce (podpisie pod naszymi postami) będzie adres naszej witryny. Nawet najdrobniejsze szczegóły moja wpływ na to czy reklama internetowa będzie skuteczne.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *